هشت فایده‌ای که اینترنت می‌تواند به همراه داشته باشد

بیشتر شنیده‌هایمان درباره‌ی تأثیرات تکنولوژی بر کودکان منفی هستند (برای مثال پیش‌بینی شده که اینترنت میزان دقت را کاهش می‌دهد یا سوء تغذیه را افزایش داده است). پس شاید شنیدنش مایه‌ی آرامش خاطر باشد که فواید بسیاری نیز در استفاده از تکنولوژی وجود دارد. در ادامه 8 مورد از فواید تکنولوژی را می‌خوانید.

1. در دسترس بودن

برای خانواده‌هایی که نمی‌توانند همیشه کنار هم باشند (به دلیل جدایی والدین یا مثلاً پدربزرگ و مادربزرگ‌هایی که راه دور هستند)، اینترنت به شما اجازه می‌دهد که نزدیک‌تر از همیشه باشید. ارتباط برقرار کردن از طریق گفت‌وگوهای ویدیویی دائمی یا به اشتراک‌گذاری عکس‌ها با یکدیگر به‌صورت آنلاین، روشی عالی برای در ارتباط بودن است وقتی که نمی‌توانید شخصاً کنار هم باشید.

  • 2. خلاق بودن

افراد جوانی که به موسیقی، نویسندگی یا هنر علاقه‌ دارند، می‌توانند کلی منابع مفید و روش‌هایی برای تمرین آنلاین پیدا کنند. از ساخت یک وبلاگ گرفته تا دنبال کردن هنرمندان موردعلاقه‌تان در اینستاگرام، اینترنت می‌تواند یک راه عالی برای خلاقان مشتاق و جوان باشد تا شروع کنند.

  • 3. کمک گرفتن

برخی از متخصصان در این فکر هستند که آیا اینترنت موجب افزایش مشکلات سلامت روان می‌شود؟ هنوز شواهد کافی برای تأیید این مسئله وجود ندارد، اما می‌دانیم که می‌تواند تأثیر خوبی هم داشته باشد. افراد جوانی که با یک مشکل مواجه‌اند، اغلب حمایت آنلاین موردنیاز را دریافت می‌کنند.

  • 4. پیشرفت کردن

خیلی از مشاغل (اگر نه بیشترشان) به درجاتی از مهارت فنی نیاز دارند و مدارس تدریس علم کامپیوتر را به عنوان یک رشته‌ی تحصیلی آغاز کرده‌اند، درست مثل ریاضی یا زبان انگلیسی. البته برخی از این مهارت‌ها را می‌توان آفلاین (بدون نیاز به اینترنت) آموخت، اما وقتی صحبت از یادگیری کامپیوتر است، داشتن مهارت عملی در زمینه‌ی تکنولوژی و دنیای آنلاین یک مزیت خواهد بود.

  • 5. یادگیری

وقتی مسئله‌ی استفاده از دستگاه‌های جدید در کلاس پیش می‌آید، پیامدهای (مثبت و منفی) آن با هم تداخل پیدا می‌کنند، اما تکنولوژی پیشرفت‌های بسیار دیگری نیز داشته که به یادگیری افراد جوان کمک می‌کنند. برای مثال، فرزند شما می‌تواند از برنامه‌هایی مثل Mathletics برای تقویت ریاضی‌اش استفاده کند.

  • 6. منظم بودن

امروزه بسیاری از مدارس تکالیف خانگی را آنلاین اعلام می‌کنند و به شما و فرزندتان یک راه جدید برای همگام بودن با برنامه‌شان می‌دهند. نرم‌افزارهای بسیاری با هدف کمک به بچه‌ها و خانواده‌ها برای منظم بودن وجود دارند. با هم‌دیگر نگاهی بیندازید و ببینید کدام به کارتان می آید.

  • 7. نیازهای خاص و ناتوانی

تکنولوژی‌های مفید بسیاری برای حمایت از افرادی با ناتوانی‌ها و نیازهای آموزشی خاص در حال گسترش است. حتی تکنولوژی که به‌طورویژه برای چنین کودکانی طراحی نشده باشد هم می‌تواند واقعاً برایشان مفید واقع شود.

  • 8. سرگرمی

افراد با هر سن و سالی به دلایل بسیار عاشق اینترنت هستند و ما نباید این حقیقت ساده را انکار کنیم که مسئله صرفاً سرگرم‌کننده بودن آن است. هنگامی که مسئولانه و متعادل از آن استفاده شود، دنیای آنلاین می‌تواند یک منبع عالی از سرگرمی‌های خلاقانه‌ی جذاب برای بچه‌ها باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *